Ana Sayfa / Moda / 2017 Mezuniyet Elbiseleri Rehberi

2017 Mezuniyet Elbiseleri Rehberi

Son sınavlar, son ödevler, bitirme projeleri derken mezuniyete çok az kaldı. Okula başlanan ilk günden beri hayali kurulan mezuniyet balosuna ise sayılı günler kaldı. Ne giysem, saçlarımı nasıl yapsam, aksesuarlarım ne olsa… Tüm sorular sizin de beyninizde dönüp duruyorsa en göz alıcı mezuniyet stili için ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Mezuniyet elbiselerinizi seçerken ilk düşüneceğiniz nokta vücut tipiniz ve ten renginiz olmalı. Vitrinde görüp bayıldığınız o kuyruklu elbise sizde hayal ettiğiniz gibi durmayabilir. Öncelikle vücudunuzu tanıyıp hangi bölgeleri ön plana çıkartmak istiyorsunuz, hangi bölgelerinizde kusurlar var ve buraları kapatmak istiyorsunuz karar vermelisiniz. Sonrasında ise ten ve saç renginize göre sizde en iyi duracak rengi seçmelisiniz. Örneğin beyaz ten rengine sahip kişilerde açık renk elbiseler bazen çok solgun durabiliyor. Bunun için mezuniyet elbisesi seçerken renk konusunu atlamamaya çalışın.

Eğer bel ve karın bölgenizdeki fazlalıklardan şikayet ediyorsanız göğüs altından bollaşan modeller sizin için ideal bir mezuniyet elbisesi olabilir. Bacak boyu kısa beden kısmı daha uzun olanlar için boyundan bağlı uzun elbiseler ise daha isabetli olacaktır.

Minyonlar için mezuniyet stilini oluştururken tercihlerini kısa etek ve elbiselerden seçmek daha doğru. Mezuniyet elbiselerini seçerken kısa elbiseler hem bacak boyunu uzun gösterecek hem de giyecekleri yüksek topuklarla oldukça şık duracaktır.

Mezuniyet elbise modelinize karar verirken yaşınızı yansıtacak seçimler yapmaya özen gösterin. Ağır işlemeli elbiseler, kocaman kabarık etekli modeller, koyu renkler mezuniyet balosunun ruhuna ters düşecektir. Rengarenk kumaşlar, zarif desenler ve minik ışıltı detaylarıyla göz alıcı görünmek mümkün.

Mezuniyet için hala hayalinizdeki modele karar vermediyseniz en şık tasarımlara sahip mezuniyet elbisesi modelleri için tozlu.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Düşük Omuz Trendi

Brigitte Bardot’tan kalan 1950‘li yıllarda popüler olan düşük omuz modelleri masumluğu ve zarafeti temsil ediyor! ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir