Ana Sayfa / Alışveriş / Anneler Gününe Özel Hediye Seçenekleri Nelerdir?

Anneler Gününe Özel Hediye Seçenekleri Nelerdir?

Anneler günü her yıl Mayıs ayının 2 haftası olarak kabul edilmiş ve tüm Dünya’da aynı tarihte kutlanmaktadır. Geçmişe biraz göz attığımızda bu geleneğin ilk kurucusu 1906 yılında annesini kaybeden Amerikalı Jarvis adında genç bir kıza aittir. Jarvis annesi öldüğünde hayatının en büyük yıkıntısını yaşamış ve çok kötü günler geçirmiştir. Jarvis 1906 yılında 6 Mayıs’ta annesini kaybetmiştir. Ertesi yıl annesinin ölüm yıl dönümünde yakın arkadaşlarını toplayarak annesini anmıştır. Jarvis ve arkadaşları her yıl o günü anneler günü olarak kutlamaya karar vermiş ve bu akım yayılmıştır. 1912 yılında Anneler günü resmiyet kazandı ve her yılın Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanması için karar alındı. Zamanla tüm dünyada Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak kabul edilmiştir.

annelergunu

Ülkemizde de 1956 yılında yayınlanan bir kararname ile resmiyet kazanmıştır. Anneler Günü’nün en önemli özelliği, o gün, millet, aile ve insan olarak, annenin değerini belirtmektir. Anne, insanlık hayatında, bir benzeri daha bulunmayan kutsal bir varlıktır. Hepimizin annesi çok değerlidir. Hepimiz en değerli varlığımız annemiz için bu özel günde gücümüz yettiği kadar küçük hediyeler almak ve bu özel günde annemizin kendisini çok özel hissetmesi için birçok şey yapmak isteriz. Olumlu cümlelerimizin hep ortak paydasıdır o. Annedir cennet kokuludur her şeydir….

Peki, anneler gününe özel hediye seçenekleri nelerdir? Birçok alternatif var aslında. Ama kıyafet konusunda birçok seçeneği bir arada bulmak istiyorsanız http://www.tozlu.com/en-ozel-annelere-en-guzel-hediyeler_l kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Her tarza uygun birbirinden şık tasarımları ve ürün çeşitliliğiyle sizlere birçok alternatifi bir arada bulabilirsiniz. Keyifli alışverişler…

Mutlaka Okumalısın!

Mezuniyetler İçin Elbise Önerileri

Hem hüzünlü hem en sevinçli günlerden biri olan mezuniyet törenleri ve balolar… Bu özel güne ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir