Ana Sayfa / Giyim / Kadife Kıyafetleri Nasıl Kombinleyebiliriz?

Kadife Kıyafetleri Nasıl Kombinleyebiliriz?

Dönem dönem popülaritesini kaybetse de her zaman en özel kumaşlardan biri olan kadife son dönemlerde tekrar devleşmeye başladı. 2016 yılının başında yavaş yavaş parlayan kadife kıyafetler artık her parçada karşımıza çıkıyor.

Kadifeyi önceleri çoğunlukla gece elbiselerinde görsek de artık çantadan ayakkabıya kadar her parça için birbirinden şık tasarımlarla bulabiliyoruz. Kombinlemesi zor gibi görünse de dolabımızda bulunan pek çok parçayla rahatlıkla kullanabiliriz. Peki, kadife kıyafetleri nasıl kombinleyebiliriz?

Kadife pantolonlar bu sezonun en beğenilen parçalarından! Salaş kesim modeller ise en çok tercih edilenlerden. Kendi başına oldukça gösterişli olan kadife parçaları kullanırken tamamlayıcı parçaları olabildiğince sade bırakmak gerekli. Düz renk sade kesim gömlekler, sweatler ve sneakerlarla kullanabilirsiniz.

Sade kesim kadife elbiseleri ise dilerseniz gündüz dilerseniz gece şıklığınıza bazı aksesuarları değiştirerek kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Gündüz düz babetler ya da spor pabuçlarla kullandığınız kadife elbiseyi akşam stilettolarla kombinleyebilirsiniz. Kadife eteklerde ise en çok tercih edilen mini dar etekler oluyor. Özellikle kış aylarında dik yakalı dar kazaklar ve uzun çizmelerle çok şık duran etekleri dik yakalı gömlekler ve topuklu bot ya da ayakkabılarla da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kadifenin en çok yakıştığı parçalar arasında pantolon ve blazer ceketler de var. Dar kesim Jean pantolonlar ve kumaş pantolonların üzerine giyeceğiniz kadife ceketler şıklığınızı bir adım yukarıya taşıyacak. Sokak modasının her geçen gün vazgeçilmezi olan kadife pantolonları ise kombinlemek diğerlerine göre çok daha kolay. Bol ya da salaş kesim kadife pantolonları basic üstler ve spor ayakkabılarla kullanarak çarpıcı bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kadife kumaşlar bu sene sadece giyim ürünlerine değil aksesuarlara da damgasını vurdu! Çantalar, kolyeler hatta ayakkabılara kadar pek çok parçada kadife etkisini görmek mümkün.

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Mezuniyetler İçin Elbise Önerileri

Hem hüzünlü hem en sevinçli günlerden biri olan mezuniyet törenleri ve balolar… Bu özel güne ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir