Ana Sayfa / Güzellik-Sağlık / Mezuniyet Saç ve Makyajı Nasıl Olmalı?

Mezuniyet Saç ve Makyajı Nasıl Olmalı?

Öğrencilik hayatımız boyunca hayalini kurduğumuz günlerden biri de mezuniyet baloları… Bu önemli gün için uzun uzun ne giyileceği, saç ve makyajın nasıl olacağı konuşulur. Giyeceğiniz kıyafete uygun şekilde mezuniyet makyajı nasıl olmalı, mezuniyet saç modelleri nelerdir hala karar veremediyseniz önerilerimize mutlaka göz atmalısınız.

 

Mezuniyet saç modelinize karar verirken elbise modeli ve yüz şeklini mutlaka göz önünde bulundurun. Omuz ya da sırt detaylı elbiselerde açık saçtan ziyade toplu saç modellerini kullanmaya özen gösterin. Straplez ya da göğüs dekoltesi olan modeller tercih ettiyseniz ön kısmı toplu ancak arka kısmı dağınık ya da açık saç modellerini tercih edebilirsiniz.

Yaşınızı olduğundan daha büyük gösterecek gösterişli topuz modellerinden uzak durmalısınız. Güzelce toplanmış bir at kuyruğu ya da örgü ile süslenmiş hafif dağınık bir topuz hem çok daha kullanışlı hem de çok daha zarif duracaktır.

Mezuniyet saç modelleri arasından seçiminizi yaptıysanız sıra en çok dikkat etmeniz gereken noktaya geliyor. Mezuniyet makyajı nasıl olmalı? Taze, abartıdan uzak, hafif ışıltılı bir makyaj yeter de artar bile! Kusurlu bir cildiniz yoksa kapatıcı ve fondötene gerek yok ama illa daha da güzel bir cilt istiyorsanız koyu göz altları ve kızarıklıklara hafifçe kapatıcı sürüp ince bir kat fondöten ile cilt makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Toprak tonlarında göz makyajı ise herkesin kurtarıcısı! Daha etkili bir makyaj istiyorsanız hafif dumanlı ya da eyeliner ve bol rimelli bir göz makyajı kullanabilirsiniz. Yine doğal tonlarda ışıltılı bir allık ve açık renk ruj ile mezuniyet makyajı nasıl olmalı sorusunu çözüme kavuşturabilirsiniz!

 

 

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Düşük Omuz Trendi

Brigitte Bardot’tan kalan 1950‘li yıllarda popüler olan düşük omuz modelleri masumluğu ve zarafeti temsil ediyor! ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir