Ana Sayfa / Genel / Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Ramazan ayına girmemize birkaç gün kaldı. ilk sahura Cuma gecesi kalkılacak ve ilk orucu Cumartesi akşamı açacağız. Bu yıl 27 Haziran Cuma günü başlayacak Ramazan ayında iftar saatleri geriye gelmeyecek. Önceki yıllarda iftar saatleri her gün birkaç dakika geriye doğru gelirken bu sene her gün birkaç dakika ileriye gidecek.

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Üç aylar 29 Mart 2017 tarihinde başlamıştı, 26 Mayıs 2017 akşamı da kılınacak teravih namazıyla birlikte Ramazan Ayı’na girmiş olacağız. Milyonlarca Müslüman’ın hevesle beklediği, ibadetlerini edeceği, dini vazifelerini yerine getireceği bu ayda oruç tutulacak, zekât verilecek ve diğer tüm ibadetler yapılacak.

Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

Ramazan ayı öncelikle oruç, zekat gibi birçok ibadetin yerine getirildiği, hayırlı, rahmet ve bereket barındıran bir aydır. Ramazan ayının en önemli yanlarından biri de paylaşmanın, insanlara yardım etmenin önemini vurgulamasıdır.

Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Sürecek?

24 Haziran 2017 tarihinde son orucun tutulacağı ramazan ayının sonrasında 3 gün sürecek bayram başlıyor. Ramazan bayramının ilk günü 25 Haziran Pazar günü olacak. Bayramın ikinci günü 26 Haziran pazartesi, üçüncü günü ise 27 haziran Salı günü olacak.

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Düşük Omuz Trendi

Brigitte Bardot’tan kalan 1950‘li yıllarda popüler olan düşük omuz modelleri masumluğu ve zarafeti temsil ediyor! ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir