Ana Sayfa / Genel / Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 6 Romantik Film Önerisi

Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 6 Romantik Film Önerisi

Sevgililer günü için hediyeler planlar hazır! Artık o sevgi dolu gün gelebilir. Dışarı çıkacaklar hediye ve kıyafet dışında herhangi bir ek hazırlığa girmiyor ancak evde kalıp daha sessiz ve romantik bir gün geçirmek isteyenler için hazırlıklar bitmiyor.

Hem şık hem de ev ortamında rahat olmak için özenle seçilen kıyafetler, yenilecek yemekler, ev ve masa dekorasyonu, izlenecek filmler ya da dinlenecek müzikler… Eğer siz de sevgililer günü için her zamankinden daha romantik anlar geçirmek istiyorsanız 14 Şubat sevgililer günü romantizmine yakışır bazı film önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Aşk Her Yerde – Love Actually / İmdb: 7,7

Londra’da noel zamanı yaşanan 10 ayrı aşk öyküsünü konu alan ‘Aşk Her Yerde’ aşka ve ilişkilerin birbirinden farklı halini ele alıyor. Aldatılanlar, aldatanlar, reddedilenler… Farklı karakterlere sahip kahramanların yaşadığı aşk maceraları ve olaylara bakış açılarını eşe alıyor. 18 dalda ödüle aday gösterilen film 10 ayrı ödül almıştır.

Cesaretin Var Mı Aşka –  Jeux d’enfants / İmdb:7,8

Çocukluklarından beri iki iyi arkadaş olan Julien ve Sophie sadece ikisinin bildiği bir oyuna başlar ve yetişkinliklerine kadar devam ettirirler. Cesaret içeren oyun giderek bir tür yarış halini almaktadır. Yaşadıkları sorunlar ve olaylar onları birbirlerine daha da yakınlaştırır. Bu oyun sayesinde birbirlerine olan aşkları alevlenirken aynı zamanda kavuşmalarına da engel olmaktadır.

Not Deteri – The Notebook /İmdb: 8,0

Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ihtiyar bir adam defterinde yazılmış olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. 1940 yıllarında Amerika’da geçen öyküde gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken kadın olduğunu anlayan Noah ve kasabaya yeni gelen genç bir kızın aşkı yer almaktadır.

Sil baştan-  Eternal sunshine of the Spotless Mind / İmdb: 8,4

Joel’in eski sevgilisi Clementine yaşadıkları 2 yıllık ilişiye dair tüm anıları gizemli bir tıbbi müdahale ile kafasından tamamen sildirir. Joel bunu öğrendiğinde çok üzülür ve aynısını kendisinde de uygulatır. İşlem için uykuya yattığında yaşadığı tüm anılar gözlerinin önüne gelir. onu unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalamaya başlar.

Tesadüf – Serendipty / İmdb: 6,9

Sara ve Jonathan aynı mağazada son kalan eldiveni aynı anda almak istediklerinde tanışırlar. Kimde kalması gerektiğine karar vermek için bir kafeye giderler. Sıradan bir sohbet ile başlayan akşam, paten kayma ve yıldızları izlemeyle son bulur. Kadere inanan Sara bir kitaba numara yazar ve bunu bir sahafa bırakacağını söyler. Jonathan ise bir paraya yazar ve sokak satıcısına verir. Eğer kader izin verirse bu numaraları bulacak ve birbirlerine kavuşacaklardır.

Aşk ve gurur –  Pride & Prejudice / İmdb: 7,8

Sınıf bilincinin hakim olduğu 18. yüzyılda İngiltere’de beş kız kardeş olan Elizabeth, Jane, Lydia, Mary ve Kitty annelerinin iyi bir koca bulup hayatlarını güvence altına alma hayalleri ile büyümüşlerdir. Neşeli ve zeki olan Elizabeth kendisine düşkün olan babasının desteği ile bu hayalden daha farklı ve dolu bir hayat yaşamak için çabalar. Henüz evlenmeye karar vermemiştir ancak tanıştığı Darcy ile arasında şekillenen ilişki karmaşık bir hal alır.

 

 

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Spor Ve Şık Sweatshirt Kombinleri

Sonbahar ve kış mevsiminin gözdesi sweatshirtler bu sezon ezber bozacak gibi görünüyor. Renkli, işlemeli, baskılı, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir