Ana Sayfa / Moda / Yükselen Trend: Rugan

Yükselen Trend: Rugan

2017 moda sezonu son zamanların en gösterişli sezonu desek yeridir. Muhteşem, göz alıcı aksesuarlar, ağır kadife kumaşlar derken son trend rugan yani vinil kumaşlar oldu.

Rugan dediğimizde akla ilk çanta, ayakkabı kemer gibi aksesuarlar gelse de bu sezon bu anlayış yavaş yavaş değişiyor. Eteklerle birlikte kendini gösteren rugan trendi yavaş yavaş tüm ürünlere yayılıyor. Ceketler, trenchcoatlar, pantolonlarda sıklıkla karşılaşacağımız ruganı nasıl kullanılır, nelerle kombinlenir?

Ruganlar tek başına gösterişli parçalar olduğu için kullanıldığında diğer tüm parçaları olabildiğince sade seçmekte fayda var. En çok sokak modası kombinlerinde gördüğümüz ruganları artık çok daha sık görebileceğiz.

Rugan parçaları aksesuar olarak kullanmak kıyafet olarak kullanmaktan çok daha kolay. Önceden beri gelen rugan ayakkabı, çanta ve kemer kullanma alışkanlığını aynı şekilde devam ettirirken klasikleşmiş siyah rengin yanında diğer renkler de yer almaya başlıyor. Kırmızı, sarı, pembe ve yeşil renkler siyahın ardından en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Geçen sezonlarda kendini göstermeye başlayan kırmızı rugan bot ve uzun çizmeler bu sene çok daha fazla seçenekle bizimle.

Kısa botlar ve uzun çizmelerin peşinde looferlar da rugan kumaş ile vitrinlerde yerini alıyor. Jeanler, kumaş skinny pantolonlar ya da sade elbiselerin altına giyeceğiniz ayakkabılar ile bütünü tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde rugan detayları çanta ya da kemerlerde kullanacaksanız diğer tüm parçaları sade seçmeniz gerekiyor.

Ruganları kıyafetlerde kullanacaksanız çok dikkat etmelisiniz. Göz alıcı olmak isterken ucuz bir görüntü sergilemek ruganlarla işten bile değil. Jean pantolonların ve düz ince kazakların üstüne tercih edebileceğiniz rugan ceketler muhteşem görünmenize yardımcı olabilir. Ruganı tayt ya da pantolonlar ve eteklerle kullanacaksanız; oversize trikolar ve klasik kesim kabanlarla bütünleştirebilirsiniz.

Hakkında tozlu.com

Mutlaka Okumalısın!

Düşük Omuz Trendi

Brigitte Bardot’tan kalan 1950‘li yıllarda popüler olan düşük omuz modelleri masumluğu ve zarafeti temsil ediyor! ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir