İç Giyim Modasının Değişimi

İç Giyim Modasının Değişimi

İç giyim yıllardır en mahrem görülen ama en zevkle yapılan alışverişlerin başında gelir. Birbirinden çekici iç çamaşırı takımları, tek sütyenler, tek külotlar, jartiyer takımları, gecelikler, hatta fantezi giyim. Herkesin çekinerek de olsa alışveriş yapmayı sevdiği parçaların başında geliyor. 

İç giyim alışverişlerinde ilk dikkatimizi çeken ilgi çekici renkler, muhteşem tasarımlar, göz alıcı danteller, nefes kesici modeller olabilir. Ancak bunlardan önce dikkat etmemiz gereken en önemli şey kumaş yapısı. 

İç çamaşırları direkt olarak ten ile temas ettiği için kullanılan kumaşların, dantellerin ve diğer materyallerin mutlaka cilt dostu olması gerekiyor. Alerjik yapıdaki hassas ciltlerde hasar oluşumuna yol açmaması gerekir. Nefes aldıran, cilde hava geçişini engellemeyecek yapıda olması şarttır. 

Sağlıklı kumaşlardan yapıldığına emin olduktan sonra tarzımıza ve zevkimize uyan tüm çamaşır modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Siyah Calia İpli Bralet Balensiz Dantelli Takım 449895
Siyah Calia İpli Bralet Balensiz Dantelli Takım 449895

İç giyimde en sık alışveriş yapılan parçaların başında sütyenler geliyor. Bu modelleri seçerken mutlaka beden numaranızı ve ihtiyacınızı doğru öğrenmeniz gerekir. İhtiyacınızı doğru tespit etmelisiniz. Bedeniniz kaç, tam olarak hangi amaca yönelik bir model arıyorsunuz gibi soruların cevabını bulmanız gerekir. Eğer büyük göğüslere sahipseniz ve biraz daha orantılı durmasını istiyorsanız toparlayıcı sütyenler tercih etmelisiniz. Formunu kaybetmiş göğüsleriniz varsa push  up sütyenler tam size göre! Küçük göğüslere sahipseniz de destekli push up etkili sütyen seçimi yapmanız istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olacaktır. 

İç giyimde  en çok tercih edilen diğer parçalar ise takım iç çamaşırları. Sütyen külot olarak satışa sunulan bu takımlar herkes tarafından çok sevildi. Alt üst aynı kumaş ve desenden üretilen takımlar, özellikle de uyumlu görünümü sevenler için vazgeçilmez parçalardan oldu bile! 

Fantezi giyim ise iç giyim dünyasında apayrı bir yere sahip. Seveni kadar sevmeyeni de çok olan bu kategoride hayal dünyanızın neredeyse sınırı yok. Tüm zevklere cevap verecek tasarımlar üretilmiş ve satışa sunulmuş.

Siyah Nbb Desteksiz Dantel Detaylı Kadın Jartiyer Takım 451443
Siyah Nbb Desteksiz Dantel Detaylı Kadın Jartiyer Takım 451443

Dantel iç çamaşırları ve jartiyer takımları en fazla rağbet görenlerin başında geliyor. Beyaz ve kırmızı renkler ise kullanıcıların favorisi. 

Daha çok heyecanı sevenlere transparan gecelikler, eğlenceli dakikalar için özel kostümler, partnerleri heyecanlandıracak araç gereçler, vücut çorapları gibi seçenekler sunulmuş. 

Farklılığı sevenler için ise lateksler ve deri parçalar mevcut. Deri çamaşırlar, zincir detaylar, nefes kesici dekolteler fantezi giyim dünyasının en çok ilgi çeken modellerinin de başında geliyor. 

2000li Yıllardan Bu Yana İç Giyim Trendi

Gelişen moda akımları sadece dış giyimde değil iç giyimde de etkisini gösteriyor. Şu an kullandığımız çamaşırlar öncesine göre çok daha farklı. 2000’li yılların başında bu kadar geniş seçeneğe ulaşmak mümkün değildi. Daha sade, daha sakin modeller yer alırken şimdi istediğimiz her tarzda modeller bulabiliyoruz. 

Bu yıllarda düz renkler ve danteller yoğun olarak kullanılırdı. Tüm çamaşırlarda mutlaka bir dantel detay görebilirdiniz. Renklerde ise yine belirli bir yelpazede yoğunluk vardı ve bunun dışında renkleri bulmak oldukça zordu. Her yerde olmasa da nadiren mağazalarda jartiyer takımlarına ulaşabilirdiniz. Sonrasında ise insanların ilgisinin artması, alışveriş oranlarının yükselmesi, daha çok tercih edilmesi nedeniyle iç giyimde tasarımlar gelişti, markaların ayırdığı yer arttı. Önce farklı renkler ortaya çıktı. Tüm ürünlerde renk yelpazesi genişledi. Sonra kullanılan materyallerde çeşitlilik başladı. Sadece dantel değil, farklı dokular da devreye alındı. Sonrasında ise günümüzdeki gibi tüm tarzlara hitap eden, herkesin zevkine uyan en az bir modelin sergilendiği tasarımlar sunulmaya başlandı. 

Ekru Nbb Destekli Büstiyer Kadın Jartiyer Takım 451455
Ekru Nbb Destekli Büstiyer Kadın Jartiyer Takım 451455

İç giyim dünyasında alışveriş yapmak her zaman rahat olmuyor. Burada da ilk adresimiz önce online mağazalar oluyor. Güvendiğimiz, bildiğimiz tozlu.com tüm iç çamaşırı ve iç giyim ihtiyaçlarımızda da yanımızda! Sizin gizliliğinizi önemsiyor, bu doğrultuda alışverişlerinizi hazırlıyor ve gönderiyor. Bu nedenle ihtiyacınız olan tüm modelleri güvenle kategorisinden inceleyebilir, gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir