Sezonun Enleri: Kadın Jean Pantolon

Kadın Jean Pantolon

Kadın jean pantolon modelleri keşfedildiği günden bugüne kadar asla moda dünyasındaki yerini kaybetmemiş, her geçen gün daha da güçlenerek yenilenen parçaların en başındaki yerini koruyor. Amerika’da keşfedilip üretilen ve tüm Dünya’ya hızlıca yayılmış. Günümüzde de birbirinden şık tasarımıyla günün her anında kombinlerinizin vazgeçilmesi olmak üzere hazır.

Kadın jean pantolon modelleri yıllar içinde türlü ihtiyaçlara cevap vermek için yeniden yorumlanarak tasarlandı. Kadınların gün içerisindeki koşturmalarına ayak uyduracak aynı zamanda da şık görünümlerine destek olacak şekilde üretiliyor. Jean pantolonlarda ağırlıklı olarak mavi ve tonları kullanılsa da bunlar dışında renkler bulmak mümkün. Mavi dışında en çok tercih edilen renkler siyah ve bayaz, ayrıca pastel renkleri ya da canlı renkler de jeanlerde kullanılabiliyor.

Yüksek Bel Likralı Kadın Jean Pantolon
Yüksek Bel Likralı Kadın Jean Pantolon

Skinny jean pantolon kadınların en sık tercih ettiği modellerin başında geliyor. Yıllardır günlük rahat kombinlerin başrolü olarak kullanılan bu model gün geçtikçe hayatın her anına uyarlanmaya başladı. Gün içerisinde çalışırken kullandığınız jean pantolonu akşam eğlenmeye çıktığınızda kullanabilirsiniz. Sadece aksesuar ve ayakkabı değişikliği ile bambaşka bir görünüme ulaşmak çok kolay! Kadın jean pantolon modellerini gömlek, bluz, ceket ve klasik kesim trikolar ile ofis kombinlerinde kullanabilirsiniz. Biraz daha hareket katmak için minik, zarif aksesuarlar ve şık bir sat yeterli olacaktır. Kadın skinny jean pantolonu eğer akşam davetlerinde ya da arkadaş toplantılarında tercih edecekseniz bir çift stiletto ile ayakkabıları değiştirip, aksesuarları biraz daha parıltılı olanlarla değiştirirseniz tüm gece şıklığınızdan söz ettirebilirsiniz.

Yıllar önce çok moda olan ama sonra tercih edilmeyip demode olarak nitelendirilen bir model hızlıca hayatımıza giriş yaptı! Evet mom jeanlerden bahsediyoruz! 90ların cool kadınlarının tercih ettiği bu model bir süredir göz ardı ediliyordu. Son 2 – 3 yıldır ise neredeyse her rengini her markada görebiliyoruz. Mom jean modelleri biraz daha spor, abartıdan uzak ancak tek başına “buradayım” diyebilecek parçalardan. Bunun için satın alırken dikkat etmeniz gereken çok detay var. Mutlaka bel ve basen duruşuna dikkat etmelisiniz. Mom jean modeli üstünüze tam oturmamalı ancak 2 beden büyük şekilde de durmamalı. Kombinlerken de bu salaş görüntüsünü daha ön plana çıkartacak parçalarla kombinlenmeli. Alt taraf yeterince hareketli ve göz alıcı olduğu için üst parçalar sakin, basic modellerden olmalı.

Paça Lastikli Kargo Cepli Kadın Jean Pantolon
Paça Lastikli Kargo Cepli Kadın Jean Pantolon

İspanyol paça jean pantolonlar ise herkesin tercih etmediği ancak olağanüstü tasarımlara sahip modellerdir. Koyu renk bir modeli kullanamayacağınız ortam yok denebilir. Bacak boyunuz uzun ise çok daha rahat kullanabilirsiniz. Spor ayakkabılar, sneakerlarla kullanıldığı kadar stilettolar ile de kullanılabilir. Size hissettiğinizden daha dinamik bir görünüm verecektir.

Jean pantolonlarda modeller neredeyse sınırsız. Yukarıda bahsettiğimiz ile birlikte çok sık kullanılan son tasarım ise klasik kesim jean pantolonlardır. Abartıyı ve fazla detayı sevmeyenler için yıllardır tahtını koruyor. Her renge ve detaya uyum sağlıyor. Casual giyimin temel birkaç parçalardan biridir aynı zamanda.

Kadın jean pantolonlarınızı seçerken modeller kadar dikkat etmeniz gereken şey de kumaş kalitesidir. Uzun süre kullanıma uygun, esnek, aynı zamanda kaliteli dikişlere sahip olmalıdır. Kısa sürede deforme olmamalı özellikle diz kısımlarından iz yapmayacak bir dokuma olmalıdır. Kaliteli jean bulmak çok zor gibi dursa da bunu sizin yerinize tozlu.com araştırıyor! En şık modelleri, birbirinden farklı çizgileri ve tasarımıyla sizinle buluşturuyor. Üstelik alışılmış yüksek fiyatlar yerine çok daha uygun fiyatlara! Siz de şık tasarımları çok daha uygun fiyatlara almak istiyorsanız siteyi ziyaret etmeyi unutmayın! 

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir