Tesettür Giyim Modasında Şıklığın Anahtarları

Tesettür Giyim

Tesettür giyim; uzun yıllardır tekstil sektörünün üzerinde yoğunlaştığı alanlardan biri. Önceki yıllarda bazı markalar sadece tesettür giyime odaklanırken günümüzde neredeyse tüm markalarda bu modelleri bulabiliyoruz. Giderek talebin artması, her yaştan kadının daha çok seçeneğe ulaşma isteğiyle birlikte tesettür giyim sektörü de her geçen gün yenilenerek ilerlemeye ve genişleme devam ediyor.

Talebin ve ilginin artmasıyla birlikte tesettür sektörü yenilenmeye ihtiyaç duymaya başladı. Böylelikle her marka ürünleri kendi çizgisiyle yeniden yorumlayarak tesettür modasına katkı sağlamaya başladı. Tüm ürünlerde klasikleşmiş ve değiştirilemez sınırları aşmadan küçük birkaç detay ile kendilerinden iz bırakıyor ve farklılık yaratmaya devam ediyorlar. Renkleri, detayları ve desenleri kullanarak tesettür giyime ilgili kadınlara her seferinde daha fazla alternatif yaratıyorlar.

Tesettür; İslam inancının belli çizgilerine uymak zorunda olan giyim tarzı demektir. Tesettür modası da bu sınırların çok dışında çıkmadan kıyafetlere günümüz trendine uygun dokunuşlar yapıyor. Zamanın getirdiği bazı alışkanlıklarla modernize ediyor ve kadınların farklılık ihtiyacına cevap veriyor.

Fırfır Detaylı Abiye Elbise
Fırfır Detaylı Abiye Elbise

Tesettür giyim çok uzun yıllardır sektörde var olsa da yeniliklere kapalı ve belli tasarımlar içine sıkışmış bir şekilde devam ediyordu. Önceki yıllarda elbiseler, etekler, pardösüler ya da feraceler hep belli tarzda, belli renklerde üretiliyor ve satışa sunuluyordu. Zamanın ilerlemesi, modanın sürekli değişip daha kolay erişilebilir olması ve de teknolojinin de değişmesiyle birlikte ihtiyaçlar ve ilgiler de değişmeye başladı. Artık sıradanlıktan hoşlanmayan, ufak da olsa farklılık isteyen, birden çok renk seçeneği talep eden kitleye karşı bu gelişim kaçınılmaz olmuştur. Bu talep ve ilginin sonucunda da tesettür ürünleri daha modernize, daha çok çeşitli ve daha kolay ulaşılabilir şekilde kadınlara sunulmaya başlandı.

Tesettür ürünlerinde gardrobunuza uygun, kendi tarzınızı ve zevkinizi yansıtan ürünler bulmanız artık çok daha kolay!

Tüm markaların tesettür ürünlerine yönelmesiyle birlikte günümüzde tüm ürünler geniş fiyat aralığında kullanıcılarıyla buluşturuluyor. En alt tutarda ürün bulabileceğiniz gibi ulaşabileceğiniz en üst markalarda da tesettür giyim örneklerini görebilirsiniz.

Örneğin tesettürün temelinde olan pardösü, kap ve feraceler artık eskisi gibi soğuk renklerde, dümdüz çizgilerinde değil. Amacından şaşmadan modernize edilmiş harika modeller bulabilirsiniz. En çok tercih edilen siyah renkte şık modeller bulabileceğiniz gibi renkli modeller de görebileceksiniz. Dış giyimde sıkça tercih edilen bu modeller markaların ufak dokunuşlarıyla her zamankinden çok daha şık hale geliyor. Bilek kısımlarında kullanılan zarif detaylar, düğme çeşitliliği ya da yakasındaki küçük dokunuşlar… Sırtında yer alan nakış işlemeleri, alternatif kumaşlar da bulabileceğiniz detaylardan bazıları.

Elbiseler ise olmazsa olmaz! Yaz kış dolaplardan eksik olmayan elbiselerde de seçenekler oldukça geniş. Hem modern çizgiler hem de eski zamanların romantik çizgilerini bulabilir, aradığınız tarza göre yüzlerce modelden birini seçebilirsiniz. Tunikler ve gömlekler de tesettürün önemli parçalarından. Bu ürünlerde de yine detaylar ön planda. Danteller, güpürler, payetler, işlemeler çok daha cazip hale getiriyor.

Önü Bağlamalı Kapüşonlu Kadın Kot Trençkot
Önü Bağlamalı Kapüşonlu Kadın Kot Trençkot

Etekler ve bol pantolonlar da tesettür modasının geniş yer ayırdığı parçalardan. Klasik eteklerin yanında rahatlığı nedeniyle pantolonlar da çok tercih ediliyor. Vücuda yapışmaması gereği göz önünde bulundurularak tasarımları gerçekleştiriliyor. Bel bölgesi itibariyle bollaşan, etek görünümü veren pantolonlar ise tüm kadınların favorisi durumda.

Tesettür modasında öncü markalardan biri ise diğerlerinde olduğu gibi yine tozlu.com! Tüm yaş gruplarına hitap eden modeller barındırıyor ve bunları en kaliteli, en kullanışlı kumaşları tercih ederek satışa çıkarıyor. İhtiyacınız olan her tesettür giyim parçasını sizinle alternatifleriyle birlikte buluşturuyor. Aynı zamanda uygun fiyat avantajı sunmayı da her zamanki gibi ön planda tutuyor. Elbiseden pardösüye, tesettür abiyeden kaplara binlerce ürün, en iyi fiyatlarıyla tozlu.com ‘da! 

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir